More

  Од денеска авто плинот е поскап за 3 денари

  Авто-плинот (тнг) денес се продава со драстичен скок во цена, имено поскапува за три денари и моментално се продава за 46,50 денари за литар. Што се однесува до течниот нафтен гас, тој не е под Регулаторната Комисија за Енергетика, така што цената може да зависи од бензински станици.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  14.8 ° C
  14.8 °
  14.8 °
  88 %
  1kmh
  0 %
  Sat
  37 °
  Sun
  33 °
  Mon
  21 °
  Tue
  29 °
  Wed
  28 °
  spot_imgspot_img