More

  (ВИДЕО) Огромни гужви пред продавниците на Икеа во Русија

  Огромни гужви пред продавниците на Икеа во Русија. Русите панично купуваат мебел откако вчера шведскиот бренд соопшти дека ги затвора своите продавници во Русија.

  Руските медиуми објавуваат фотографии и видеа од откако Икеа го запре целиот увоз и извоз во и од Русија и Белорусија, како и сите малопродажни и индустриски операции на компанијата во оваа држава.

  Инаку, Икеа во Русија има 17 продавници и околу 15.000 вработени.

  Според соопштението од компанијата, обезбедена е поддршка за вработените, а исто така Икеа донираше 20 милиони евра хуманитарна помош за насилно раселените поради конфликтот во Украина.

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  overcast clouds
  2.8 ° C
  2.8 °
  2.8 °
  87 %
  1kmh
  100 %
  Thu
  9 °
  Fri
  13 °
  Sat
  15 °
  Sun
  10 °
  Mon
  6 °
  spot_imgspot_img