More

  Путин: „Немаме лоши намери кон нашите соседи“

  Рускиот претседател Владимир Путин, рече дека соседните земји не треба да ја ескалираат ситуацијата во односите со Русија и дека Русија нема лоши намери кон нејзините соседи, пренесува Агенција Анадолија (АА).

  Путин преку видеоконференција говореше на промоцијата на новиот руски брод.

  Истакнувајќи дека Русија ќе продолжи да се развива, и покрај тешкотиите, Путин рече: „Ќе ја зајакнеме транспортната и логистичката инфраструктура низ целата земја. Тоа ќе го направиме во Балтичкото Море, во нашите региони на Арктикот и на Далечниот Исток.“

  Путин наведе дека не сакаат да ги влошат односите со соседните земји, додавајќи: „Ние немаме лоши намери кон нашите соседи. Ги советувам да не ја влошуваат ситуацијата и да не наметнуваат никакви ограничувања. Ги исполнуваме сите наши обврски и ќе продолжиме да го правиме тоа.“

  извор: Агенција Анадолија (АА).

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  3.6kmh
  0 %
  Wed
  28 °
  Thu
  28 °
  Fri
  29 °
  Sat
  29 °
  Sun
  29 °
  spot_imgspot_img