Облачно со врнежи од снег

0
252

Облачно и студено со врнежи од снег, во централниот и долниот дел на Повардарието претежно од дожд. Пообилни врнежите ќе бидат во претпладневните часови, па до пладне снежната покривка во голем дел од земјава ќе се зголемува.

УХМР