More

  Облачно со врнежи од снег

  Облачно и студено со врнежи од снег, во централниот и долниот дел на Повардарието претежно од дожд. Пообилни врнежите ќе бидат во претпладневните часови, па до пладне снежната покривка во голем дел од земјава ќе се зголемува.

  УХМР
  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  3.6kmh
  0 %
  Wed
  28 °
  Thu
  28 °
  Fri
  29 °
  Sat
  29 °
  Sun
  29 °
  spot_imgspot_img