More

  (ВИДЕО) Констракта ќе ја претставува Србија на Евросонг, дали ви се допаѓа?

  Констракта со песната „In corpore sano“ ќе ја претставува соседна Србија на овогодинешниот Евросонг, кој ќе се одржува во Мај во Торино, Италија

  Аца Лукас бесен го напушти натпреварувањето и укажа на нерегуларности од страна на жири комисијата која ги подели гласовите.

  Социјалните мрежи веќе „на големо“ прават шеги на сметка на песната на Констракта, како и нејзиниот изглед.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  3.6kmh
  0 %
  Wed
  28 °
  Thu
  28 °
  Fri
  29 °
  Sat
  29 °
  Sun
  29 °
  spot_imgspot_img