More

  Градоначалникот Пецаков присуствуваше на традиционалниот маскенбал “Емшири 2022” во Велгошти

  Денеска на големиот празник Велики поклади – Прочка присуствував на традиционалниот маскенбал ,,Емшири 2022” во Велгошти.
  На дечињата им доделивме симболични пакетчиња обезбедени од Месната Заедница со поддршка од Општина Охрид.
  Децата ги покажаа своите интересни кореографии со кои симболично повикаа на мир, љубов, разбирање и весело детство, напиша во својата ФБ објава градоначалникот Пецаков.
  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  broken clouds
  17.8 ° C
  17.8 °
  17.8 °
  82 %
  0.5kmh
  75 %
  Tue
  28 °
  Wed
  28 °
  Thu
  27 °
  Fri
  28 °
  Sat
  19 °
  spot_imgspot_img