More

  Кремљ: Руската воена операција ќе биде запрена ако Украина „престане да се бори“

  Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека руската воена операција ќе биде запрена само доколку Украина „престане да се бори“ и ако се исполнат руските барања.

  Путин се надева дека украинските преговарачи ќе заземат „поконструктивен пристап и ќе ја земат предвид реалноста“, рече портпаролот на Кремљ.

  Портпаролот на Кремљ додаде дека Путин рекол дека секој обид за повлекување на преговарачкиот процес ќе пропадне.

   

  извор/фото: Радио Слободна Европа

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  28.8 ° C
  28.8 °
  28.8 °
  42 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  26 °
  Fri
  35 °
  Sat
  36 °
  Sun
  26 °
  Mon
  20 °
  spot_imgspot_img