More

  СДСМ за отчетите на ВМРО-ДПМНЕ: Така прават повторувачите на Груевски, Титаник е потврда

  Прво, ВМРО-ДПМНЕ и градоначалниците од нивните редови дефинитивно не сработеа ништо освен притисоци и партизација. Ова се дефинитивно најслабите градоначалници во историјата досега, но и ВМРО-ДПМНЕ треба да знае дека отчет се дава пред граѓаните, а не пред партискиот лидер и тоа во скапи хотели. Таква слика гледавме 11 години, а таква слика гледаме и денеска, впрочем така и работат повторувачите на Груевски. Тоа е потврдено и во случајот познат како Титаник за што и неодамна имаше и пресуди, истакна портпаролот на СДСМ, Богданка Кузеска.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  broken clouds
  17.8 ° C
  17.8 °
  17.8 °
  82 %
  0.5kmh
  75 %
  Tue
  28 °
  Wed
  28 °
  Thu
  27 °
  Fri
  28 °
  Sat
  19 °
  spot_imgspot_img