More

  (ФОТО) Се расчистуваат паднатите дрјва низ Аеродром, екипите на општината ќе останат на терен

  Екипите на Општина Аеродром се на терен и ги санираат последиците нанесени од обилните врнежи снег, соопштуваат од општината.

  На неколку локации се урнаа дрвја поради тежината од снегот, но за среќа не е нанесена значајна материјална штета и нема повредени лица. Остануваме на терен во текот на целиот ден, го расчистуваме снегот на сите површини под наша надлежност и будно ја следиме состојбата за целосна безбедност на сите граѓани, велат од Општина Аеродром.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  3.6kmh
  0 %
  Wed
  28 °
  Thu
  28 °
  Fri
  29 °
  Sat
  29 °
  Sun
  29 °
  spot_imgspot_img