More

  Македонскиот таеквондист Дејан Георгиевски во Софија освои сребро

  Македонскиот таеквондист, Дејан Георгиевски загуби во финалето од Шпнаецот Гарсија Мартинез со 7-12 и така се закити со сребрениот медал.

  Георгиевски беше прв носител на турнирот „Софија Опен“, а до финалето стигна со две победи, и тоа против Србинот Михајло Радаковиќ со 19-5, а потоа и со шпанскиот таеквондист Касадо (14-4).

  Најуспешниот македонски таеквондист минатото лето успеа да го постигне најголемиот успех за Македонија на Летните олимписки игри (ЛОИ), кога го освои сребрениот медал.

  извор/фото: агенции

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  4.6kmh
  0 %
  Wed
  25 °
  Thu
  28 °
  Fri
  29 °
  Sat
  29 °
  Sun
  29 °
  spot_imgspot_img