More

  Руската централна банка го ограничи подигнувањето на странски валути

  Руската централна банка објави дека на граѓаните со девизни сметки нема да им биде дозволено да подигнат повеќе од 10.000 долари до 9 септември и рече дека банките не можат да продаваат цврста валута.

  Цврста валута се валутите на земјите со силна економија, ниска инфлација и што одржува одредено ниво на стабилност на девизниот курс.

   

  извор/фото: Радио Слободна Европа

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  30.8 ° C
  30.8 °
  30.8 °
  35 %
  1kmh
  20 %
  Thu
  29 °
  Fri
  35 °
  Sat
  36 °
  Sun
  26 °
  Mon
  20 °
  spot_imgspot_img