More

  (ВИДЕО) Денес и грците фатија оро в море, како србите вчера

  Не играат само српски државјани оро во водите на Егејското море. Освен орото во грчкото летувалишта Паралија каде десетици срби играа оро, истово се случи и на една од плажите на Миконос. Ама тука  грците исто како и србите вртеа оро во море.

   

  инфо.мк

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  34.8 ° C
  34.8 °
  34.8 °
  28 %
  1kmh
  0 %
  Fri
  40 °
  Sat
  33 °
  Sun
  31 °
  Mon
  30 °
  Tue
  28 °
  spot_imgspot_img