More

  Товарен воз усмрти двајца емигранти кај Гевгелија – лежеле на пругата

  Товарен воз усмрти двајца емигранти кај Гевгелија додека тие лежеле на пругата и починале на самото место.

  Возот сообраќал на релација Железничка станица Гевгелија – Товарна Трубарево

  МВР објави дека инцидентот се случил во 02.20 часот помеѓу станицата Миравци и станицата Клисура.

  Увид извршила увидна екипа од Полициска станица Гевгелија.

  фото: Архива

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  34.8 ° C
  34.8 °
  34.8 °
  28 %
  1kmh
  0 %
  Fri
  40 °
  Sat
  33 °
  Sun
  31 °
  Mon
  30 °
  Tue
  28 °
  spot_imgspot_img