More

  (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Жена нападната од ајкула на познатото египетско летувалиште Хургада

  68 годишната Елизабет Сквајер од Австрија била нападната од ајкула на познатото египетско летувалиште Хургада, пишува „Дејли мејл“.

  Синоќа жената била префрлена во болница со тешки повреди, но и покрај напорите на лекарите, починала.

  Жената била мажена за Еѓипќанец и живеела во Хургада, а целиот инцидент се случил во близина на познат хотелски комплекс.

  Според пишувањата на „Дејли мејл“, плажата веднаш била затворена на три дена затоа што инцидентот се случил додека на плажата имало голем број посетители.

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  34.8 ° C
  34.8 °
  34.8 °
  28 %
  1kmh
  0 %
  Fri
  40 °
  Sat
  33 °
  Sun
  31 °
  Mon
  30 °
  Tue
  28 °
  spot_imgspot_img