More

  Проф. д-р Јаневска: Македонците не се Бугари, Македонија не е Бугарија!

  Македонците не се Бугарија, Македонија не е е Бугарија, македонскиот јазик не е бугарски, порачува проф. д-р Весна Јаневска и повикува на вечерашниот протест пред Владата во 19 часот на кој народот му вели „не“ на францускиот предлог.

  извор: ФБ Бесна Јаневска

  фото: Архива

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  47 %
  0kmh
  0 %
  Fri
  40 °
  Sat
  33 °
  Sun
  31 °
  Mon
  30 °
  Tue
  28 °
  spot_imgspot_img