Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Top News Политика Последни Вести Социјални Мрежи

ДОМ на локалните избори ќе оди самостојно, бараат и менување на изборниот модел и отворени листи

Конгресна одлука за самостоен настап на локалните избори на Демоктартската обнова на Македонија-ДОМ што преставува најдобар начин за реализирање на

Top News Македонија Последни Вести Социјални Мрежи

(ФОТО) Претепан академик Чашуле од МАНУ: Му ја блокирале колата, па го го раскрвариле

Професорот Илија Чашуле на Фејсбук објави дека бил следен од тројца мажи кои му го попречувале патот кога се враќал

Top News Политика Последни Вести Социјални Мрежи

Бачев: Еуфорија за затворот на Мијалков,но што е со штетата од околу 1.500.000 евра, која треба да ја надоместат Гордана Јанкуловска и избеганите во Грција

Медиумите еуфорично го налепија народот за затворот на Мијалков. Нема збор за штетата од овие кривични дела од 87.422.668,00 денари

Top News Последни Вести Социјални Мрежи

Бошкоски за Мијалков: Плови Саша… Ме радува фактот, што вистината секогаш излегува на виделина

Плови Саша…Ме радува фактот, што вистината секогаш излегува на виделина, затоа што, уште еднаш се докажа дека Обединети за Македонија

Последни Вести Социјални Мрежи

Мицкоски со цитат од Борис Трајкоски: Верувам во Македонија!

“Верувам во Македонија” велеше Борис Трајковски. 17 години потоа оваа реченица има уште посилно значење. И кај нас има уште

Политика Последни Вести Социјални Мрежи

Мицкоски: Јас и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош – Ќе продолжам да се борам за македонските национални интереси

И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош. И ќе продолжам да се борам за македонските национални интереси.Колку повеќе

Top News Последни Вести Социјални Мрежи

Грчева: МАНУ го одби барањето на Владата да го промени името

Претседателката на „Глас за Македонија“, Солза Грчева, на својот ФБ профил објави дека Македонската академија на науките и уметностите, го

Политика Последни Вести Социјални Мрежи

Мицкоски:Срам и беда, партиски оглас за државни попишувачи, стоп за овој фалсификат попис

ФБ статус на претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Во објавата Мицкоски напиша: Во која друга држава партиски војници спроведуваат

Top News Политика Последни Вести Социјални Мрежи

Мицкоски: За два дена собрани се 45 илјади потписи, Никој повеќе го нема правото да го игнорира народот

Денес се собрани нови 20 илјади потписи против фалсификат на пописот кој на сила го турка власта. За два дена

Политика Последни Вести Социјални Мрежи

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ и народот собра 25 илјади потписи за неколку часа, продолжуваме и утре!

Собрани се 25 илјади потписи за неколку часа, во над 300 локации. ВМРО-ДПМНЕ и народот собра 25 илјади потписи за