Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Политика Последни Вести Социјални Мрежи

Николов го демантира Заев: Ниту јас, ниту некој од Комисијата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ некогаш сме консултирани за мерките против КОВИД

Иако Зоран Заев вели дека биле повикани за да ги консултираат за здравствената политика во врска со Kовид – 19,

Политика Последни Вести Социјални Мрежи

(ФОТО) Стопанственици од Полска се сретнаа со Премиерот Зоран Заев

Денес во Владата на РСМ заедно со стопанственици од Полска предводени од директорката на тур операторот Рего Бис, Г-ѓа Габриела

Македонија Последни Вести Социјални Мрежи

Апасиев: Над 200.000 Македонци одбиле да се попишат

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, објави дека над 200.000 Македонци одбиле да се попишат. Тој алудира дека доволно е само

Македонија Последни Вести Социјални Мрежи

Д-Р Беќеровски за високата смртност од КОВИД 19: Да не бевме тврдоглави Балканци ќе имавме помалку гробови и расплакани семејства

Бројот на починати во Македонија од Ковид-19 надмина 6.437. Ако оваа бројка не Ви изгледа страшно, замислете за само една

Македонија Последни Вести Социјални Мрежи

(ФОТО) По пожарот во тетовската болница – Филипче одмараше на плажа во Грција

На социјалните мрежи се објавуваат форографии на кои се гледа дека министерот Венко Филипче одмара на Грчка плажа. Според информациите

Top News Македонија Последни Вести Социјални Мрежи

Османи ќе ги укинува визите со САД

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска информира дека формирал работна група во рамки на Министерството, што има за задача

Политика Последни Вести Социјални Мрежи

Ковачки: Филипче бил предупреден од експерти да не става ПУР пена во болница, но сепак тргнал по брзи пари

Според сознанијата со кои располагам, се чини дека фингерајката околу оставката поради морални причини од страна на Министерот Венко Филипче

Top News Политика Последни Вести Социјални Мрежи

(ВИДЕО) Легнаа на црвениот килим на свеченото отварање на Фестивалот „Браќа Манаки” – герила акција на битолчани

Активисти на Левица од Битола, вчера легнаа на црвениот килим на свеченото отварање на 42 издание на Меѓународниот фестивал на

Македонија Последни Вести Социјални Мрежи

Фуркан Салиу: Едноставно моќта, власта не е за балканци – Како е можно премиерот да ги каже овие зборови?

Како е можно премиерот да ги каже овие зборови, прашува новинарот Фуркан Салиу, коментирајќи ја вчерашната изјава на Зоран Заев

Македонија Последни Вести Социјални Мрежи

Османи: Македонија вчера ја прими донацијата од над 50.000 вакцини „Фајзер“ од Бугарија

Македонија вчера ја прими донацијата од над 50.000 вакцини „Фајзер“ од Бугарија, напиша утрово на Твитер шефот на дипломатијата Бујар