More

  Црнокосата Демет одбра да работи, наместо да оди на летен одмор!

  Демет Оздемир ги живее најсветлите денови во кариерата. Оздемир, која неодамна го заврши снимањето на серијата Between the World and Me за дигиталната платформа Disney Plus, сега снима за нејзиниот следен проект.

  Демет Оздемир, една од најуспешните актерки на турските ТВ серии, деновиве живее во многу бурно темпо. Оздемир, која повеќе сака да работи наместо да оди на летен одмор, а што повеќе се гледа со својот вереник Огужан Коча, трча од еден сет во друг.

  Успешната актерка беше на снимањето на серијата Between the World and Me која неодамна се снимаше за Дизни плус. Во овој проект Демет ќе ја оживее новинарката, во серија во која главните улоги ги дели со Бугра Ѓулсој и Хафсанур Санџактутан.

  Иако нема официјална најава, јасно е дека снимањето на Between the World and Me е завршено. Бидејќи, според добиените информации, Демет Оздемир сега го снима вториот дел од филмот Ask Taktikleri / Love Tactics.

  Филмот Love Tactics, во кој Оздемир глумеше заедно со Шукру Озилдиз, беше објавен на Нетфликс на 11 февруари. Филмот, направен од Ланистан Медиа, постигна огромен успех по неговото објавување. За неколку дена, филмот стана една од 10-те најгледани програми во 60-те земји каде што се емитува Нетфликс.

  Успехот на интеракцијата на филмот со социјалните медиуми ја зголеми и стапката на гледаност.

   

  tvexposed.net

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  overcast clouds
  15.8 ° C
  15.8 °
  15.8 °
  88 %
  1kmh
  100 %
  Mon
  18 °
  Tue
  23 °
  Wed
  26 °
  Thu
  25 °
  Fri
  28 °
  spot_imgspot_img