More

  Двајца членови од УМС на ВМРО ДПМНЕ назначени на високи функцииво најголемата студентска организација во Европа

  Со огромна чест и задоволство сакаме да ве известиме дека двајца членови на Унијата на Млади Сили на ВМРО-ДПМНЕ се назначени на високи функции во најголемата студентска организација во Европа, European Democrat Students.


  Се работи за Тодор Конески кој е назначен за Копретседател на работната група за Економија и Трговија и Дамјан Коњановски кој ќе биде главен и одговорен урдник на BullsEYE, официјалното списание на ЕДС.
  Земајќи ја во предвид специфичната политичка состојба во која се наоѓа Македонија, ова е уште една можност вистината за Македонија да ја претставиме во меѓународни рамки!


  Ова е уште еден огромен успех на УМС, која своите позиции ги зацврстува со двајца членови во раководството на најголемата и најстарата студентска организација во Европа.

  -стои во објавата на УМС на ВМРО ДПМНЕ.

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  47 %
  0kmh
  0 %
  Fri
  40 °
  Sat
  33 °
  Sun
  31 °
  Mon
  30 °
  Tue
  28 °
  spot_imgspot_img