More

  Апасиев: Мафијашката ДУИ, поддржана од ЕУ и Кале ја уценува Русковска да го прекине прогонот против нивниот главен рекетар Арафат Муареми

  Мафијашката ДУИ, поддржана од ЕУ и Кале како тукашен башибозук, ја уценува обвинителката Вилма Русковска да го прекине прогонот против нивниот главен рекетар Арафат Муареми. Тоа го прави преку условување на гласањето во Собрание на сегашниот републички јавен обвинител Љубомир Јовески кој сака да биде иден уставен судија. Затоа Јовески, зачудувачки, истапи со соопштение против неговата колешка и доскорешна добра пријателка Русковска, напиша на својот ФБ профил лидерот на Левица и пратеник Димитар Апасиев.

  извор: ФБ Димитар Апасиев

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  47 %
  0kmh
  0 %
  Fri
  40 °
  Sat
  33 °
  Sun
  31 °
  Mon
  30 °
  Tue
  28 °
  spot_imgspot_img