More

  Најмалку 11 загинати, над 30 повредени откако рано утрово автобус излета од автопат во Хрватска

  Најмалку 11 загинати, над 30 повредени во тешката сообраќајна несреќа што се случи утринава во Хрватска. Како што пренесуваат хрватските медиуми, автобус со полски регистерски таблички во 5:40 часот излетал од автопатот А4 во правец кон Загреб.

  Несреќата се случила меѓу Јарек Бишашки и Подворец.

  Полицијата и пожарникарите се на терен, а сообраќајот се одвива по една коловозна лента.

   

  24 sata.hr

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  34.8 ° C
  34.8 °
  34.8 °
  28 %
  1kmh
  0 %
  Fri
  40 °
  Sat
  33 °
  Sun
  31 °
  Mon
  30 °
  Tue
  28 °
  spot_imgspot_img