More

  Десет лица, меѓу кои три мали деца, загинаа во пожар во семејна куќа во Пенсилванија

  Пожарот избувна околу 2:45 часот по полноќ во Нескопек, мала земјоделска заедница во округот Луцерн покрај реката Сускехана во североисточниот агол на Пенсилванија.

  Телата на сите 10 жртви се пронајдени во урнатините на куќата. Меѓу загинатите има седум возрасни лица на возраст од 18 до 79 години, заедно со тројца малолетници – две момчиња на возраст од пет и шест години и едно седумгодишно девојче, соопшти локалната полиција.

  Тројца возрасни лица ја напуштиле куќата неповредени, се вели во соопштението на полицијата. Засега нема официјални детали за околностите или потеклото на пожарот што ја уништи двокатницата.

   

  24sata.hr

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  47 %
  0kmh
  0 %
  Fri
  40 °
  Sat
  33 °
  Sun
  31 °
  Mon
  30 °
  Tue
  28 °
  spot_imgspot_img