More

  Локализиран пожар со брза интервенција на вработени во Бабуна-Велес

  Пожарот е приметен окулу 13ч. од посматрачницата што ја има Подружницата Бабуна-Велес на врвот на Свети Илија. По дојава од дежурниот вработен, веднаш е интервенирано. Пожарот бил во Шумско стопанската единица Тополка Карабуњиште, поточно оддел 71/а, помеѓу селата Бузалково и Рлевци, каде што има нискостеблен дабов насад и ниска вегетација од смрека, со примеси од јасен и глог.
  Зафатена е површина од два до три хектари. Поради брзата интервенција на вработените од подружницата, пожарот е ставен под контрола и спречено е да зафати поголема површина, информираат од ЈП Национални шуми.
  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  47 %
  0kmh
  0 %
  Fri
  40 °
  Sat
  33 °
  Sun
  31 °
  Mon
  30 °
  Tue
  28 °
  spot_imgspot_img