More

  Спасовски: Напад на полициски службеник значи напад врз државата

  Напад на полициски службеник значи напад врз државата, вели министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски.

  – Не сакам да коментирам судски одлуки, но мора да има построги казни за напади на полиција и користење оружје, смета министерот.

  Тој оваа поента од синоќешното интервју на ТВ Канал 5 во емисијата Жешко лето вечерва ја објавува и на својот профил на Фејсбук.

  Убаво е тоа што министерот ја брани полицијата, но ќе беше демократ и поентата ќе му беше комплетна ако кажеше дека построги казни треба и за полициските службеници кои ги пречекоруваат своите овластувања кон граѓаните. Таква слики и снимки имаше и од интервенциите на полицијата во неодамнешните протести во Скопје против францускиот предлог.

  фото: ФБ Оливер Спасовски

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  34.8 ° C
  34.8 °
  34.8 °
  28 %
  1kmh
  0 %
  Fri
  40 °
  Sat
  33 °
  Sun
  31 °
  Mon
  30 °
  Tue
  28 °
  spot_imgspot_img