More

  Цетинецот кој го застрела масовниот убиец се предал

  Ненад Нено Калуѓеровиќ од Цетиње, кој е осомничен дека во петокот го застрелал повеќекратниот убиец Вук Бориловиќ, вечерва бил сослушан во својство на граѓанин во Вишото државно обвинителство во Подгорица, дознава Побједа.

  Оваа информација за Побједи ја потврди менаџерката на ВДТ Подгорица, Лепа Меденица. Таа тврди дека ВДТ телефонски му се јавил на Калуѓеровиќ да даде изјава во својство на граѓанин, на што, како што рече, тој уредно одговорил. Тој беше сослушан од дежурната обвинителка Андријана Настиќ.

  Полицијата се уште утврдува дали смртта на масовниот убиец Вук Бориловиќ од Цетиње настапила како последица на тешка повреда од куршум испукан од полицијата или од куршум испукан од Калуѓеровиќ.

   

  24sata.hr

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  overcast clouds
  16.8 ° C
  16.8 °
  16.8 °
  82 %
  0kmh
  100 %
  Mon
  19 °
  Tue
  24 °
  Wed
  25 °
  Thu
  25 °
  Fri
  27 °
  spot_imgspot_img