More

  Георгина за загубата на синот, за миг животот ми ги подари најубавиот и најлош момент

  Партнерката на Кристијано Роналдо, Георгина Родригез, во своето реално шоу „Јас сум Георгина“, кое ќе се емитува на „Нетфликс“ зборуваше за загубата на новородениот син. Таа го загуби бебето за време на породувањето во април годинава.

  „Животот ми даде толку многу, а за толку кратко време. Оваа година го доживеав најдобриот и најлош момент во животот. Големо парче од срцето ми се скрши и се прашував како ќе продолжам понатаму. Одговорот ми беше поблиску отколку што мислев. Погледнав во очите на моите деца и го видов единствениот начин и пат по кој можев да продолжам, а тоа е да бидеме заедно“, рече Георгина.

  За потсетување, на средината април годинава, Роналдо и Георгина објавија дека им почина новородениот син. Таа носеше близнаци, а девојчето преживеа.

   

  info.mk

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  scattered clouds
  10.8 ° C
  10.8 °
  10.8 °
  87 %
  1kmh
  40 %
  Fri
  11 °
  Sat
  11 °
  Sun
  15 °
  Mon
  11 °
  Tue
  4 °
  spot_imgspot_img