More

  ИЗБОРИ

  (ВИДЕО) Уште еден демонстрант упадна во вестите на Бугарската Нова ТВ, еве што им порача …

  Нов упад во вестите на бугарската Нова ТВ. И овај упад е за време на протестите кои се одржуваа во Македонија организирани од опозицијта...

  (ЖИВО) Полицијата покажа сила, се апсат демонстранти

  Ескалираат протестите пред собранието... фото: PRTSC

  (ЖИВО) И денеска протест против францускиот предлог – Побројни и помотивирани, ултиматум не прифаќаме!

  ВМРО-ДПМНЕ го поддржува сенародниот протест „Ултиматум – Не благодарам“ и ги повикува граѓаните да учествуваат масовно, гласно и достоинствено и на денешниот собир закажан...

  (ЖИВО) Протест пред владата против „францускиот предлог“

  Во тек е сенародниот протест пред Владата на кој граѓаните на Македонија го искажуваат незадоволството од францускиот предлог.

  Последни вести

  spot_imgspot_img