Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Видеа Политика Последни Вести

Стоилковски: Демократскиот сојуз да признаат дали имале притисоци од СДСМ за нивни функционери да паркираат бесплатно

Демократскиот сојуз признава дека постојат овие списоци, ама се уште се обидува да биде брана за СДСМ/ДУИ. Она што го

Видеа Политика Последни Вести

Кузеска: Пецаков треба да одговара за непочитување на здравствените протоколи и свесно ширење зараза

Скандалозно и крајно неодговорно е однесувањето на градоначалникот од ВМРО-ДПМНЕ Кирил Пецаков. Наместо во изолација како што му било одредено,

Top News Видеа Македонија Последни Вести

Ковачевски: Сите работници кои работат во недела мора да добиваат најмалку 50% повисока дневница

„Денешната посета на „Дура Аутомотив Системс“ е одлична можност да се види како изгледа примената на законското решение „Недела неработен

Видеа Македонија Последни Вести

(ВИДЕО) Тетовскиот градоначалник чистеше снег и мраз заедно со комуналните работници

Градоначалникот на Тетово Биљал Касами заедно со вработените на комуналното претријатие работеше во расчистување на снегот и мразот од тротоарите

Видеа Политика Последни Вести

Кузеска: Пензиите продолжуваат да растат, го штитиме економскиот стандард на граѓаните

Владата предводена од СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски остануваат посветени на заштита на животниот стандард на сите граѓани. Растот на

Видеа Македонија Последни Вести

(ВИДЕО) “Животот на Евреите во Македонија”, еве како живееле во Скопје, Кратово, Битола, Охрид, Струмица, Дојран, Велес и Тетово

Во 2020 година, Фондот на Холокаустот на Евреитe од Македонија започна проект под наслов “Животот на Евреите во Македонија”. Проектот,

Видеа Политика Последни Вести

(ВИДЕО) Стоилковски извади списоци – ДС се уште се соучесници и покритие на криминалиите на СДСМ и ДУИ

Ова овде и ова зад мене се дел од списоците доставени од укажувач, на коишто јасно се гледа дека стотици

Top News Видеа Последни Вести Свет

(ВИДЕО) Земјотрес од 6,6 степени ја погоди Јапонија

Земјотрес со јачина од 6,6 степени утрово го зафати југозападниот и западниот дел на Јапонија, пришто се повредени повеќе од