More

  (ВИДЕО Сторија) ИРЛ: Како политичкиот криминал му пресуди на последниот младински капитал

  Со буџет од само 4 милиони денари во 2023 година, кој и да (о)стане директор на Младинскиот културен центар ќе има сериозен предизвик да го одржи во живот единственото место каде младите имаат свој простор, а уште помалку да го унапреди. По четири години од последниот јавен конкурс за избор на директор, МКЦ повторно е мета на политичка трговија со влијание. Децениското кроење на закони и правилници му овозможи на политичкиот естаблишмент да ги партизира јавните институции, објави ИРЛ.

  извор: ИРЛ

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  15.8 ° C
  15.8 °
  15.8 °
  51 %
  0.5kmh
  20 %
  Tue
  16 °
  Wed
  16 °
  Thu
  17 °
  Fri
  19 °
  Sat
  21 °
  spot_imgspot_img