More

  (ВИДЕО) Масовна тепачка на жени во авион

  Летот од Салвадор за Сао Паоло во Бразил се претворил во хаос откако во четвртокот во авион на „Gol Airlines“ избила масовна тепачка меѓу 15 жени кои меѓусебно си удирале шлаканици и врескале пред останатите шокирани патници.

  На снимката од авионот се гледа како жените се борат и се влечат за коса, додека екипажот се обидува да ги раздвои. Во еден момент тепачката станала толку агресивна што една жена морала да ги покрие градите бидејќи и се скинала маицата.

  Наводно расправијата избила меѓу две семејства откако една мајка прашала друг патник дали може да ги сменат седиштата со своето дете, кое има посебни потреби. Но, кога нејзиното барање било одбиено, таа побеснeла и почнала да го напаѓа.

  Расправијата брзо ескалирала и завршила со масовна тепачка меѓу две групи на жени.

  видео: Avia.Pro – War News, events, media

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  light intensity drizzle
  13.8 ° C
  13.8 °
  13.8 °
  77 %
  1kmh
  100 %
  Tue
  14 °
  Wed
  16 °
  Thu
  18 °
  Fri
  20 °
  Sat
  21 °
  spot_imgspot_img