More

  (ВИДЕО) Судар на два авиони на Wizz Air на аеродром во Романија

  Два авиони на Wizz Air се судрија во вторник попладне на аеродромот „Ștefan cel Mare“ во Романија.

  Два авиони на Wizz Air се судрија во вторник попладне на аеродромот „Ștefan cel Mare“ во Романија.

  Вториот авион на унгарскиот превозник кој учествуваше во инцидентот и требаше да лета за Бергамо, бил паркиран на платформата на аеродромот и во него немало патници.

  a1on.mk

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  14.8 ° C
  14.8 °
  14.8 °
  26 %
  0.5kmh
  20 %
  Thu
  15 °
  Fri
  18 °
  Sat
  22 °
  Sun
  16 °
  Mon
  10 °
  spot_imgspot_img