More

  (ФОТО) Заедно со колегите го прослави 80. роденден, легендата на македонското актерство Коле Ангеловски

  Актерот и режисер Коле Аангеловски го прослави 80. роденден. Роденденска седенка за роденденот му приредија колегите од Драмскиот театар.

  Со две торти и кетеринг повозрасните актери од Драмски го прославија роденденот од својот колега.

   

  foto FB

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  6.8 ° C
  6.8 °
  6.8 °
  65 %
  1kmh
  0 %
  Thu
  10 °
  Fri
  19 °
  Sat
  22 °
  Sun
  15 °
  Mon
  9 °
  spot_imgspot_img