More

  Женската екипа од Задар: Посилни сме од ракот, а веслањето е тим билдинг и спас за нас

  Очите не гледаат во морето! Задржете го ритамот, задржете го! Веслање, веслање, одекнува низ задарскиот канал, од бродот наречен Змеј Боат, со само женски екипаж, а не било кој, имено, добар дел од веслачките преживеале рак на дојка.

  Група задарчанки по тешката битка со ракот на дојката го лекуваат телото и духот со веслање. Имаат позајмен чамец, а беа и на меѓународна трка: „Веслањето на сите им ја отвори душата и очите“

   

  24sata.hr

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  11.8 ° C
  11.8 °
  11.8 °
  47 %
  1kmh
  0 %
  Thu
  12 °
  Fri
  19 °
  Sat
  22 °
  Sun
  16 °
  Mon
  11 °
  spot_imgspot_img