More

  (ВИДЕО) Премиерот и министерот повторно со камери на пазарење, овојпат купуваа макарони

  Премиерот Димитар Ковачевски и министерот за економија, Крешник Бектеши повторно пазареа со камери. Овојпат заедно со директорот на Државниот пазарен инспекторат, Горан Трајковски посетија супермаркет во населбата Капиштец.

  Како што соопштија од Влада, посетата на маркетот е по повод новите, замрзнати цени на тестенините и млечните производи кои од денеска, според владината одлука, треба да бидат пониски за 15, односно 10 проценти.

  Видео: МИА

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  6.8 ° C
  6.8 °
  6.8 °
  65 %
  1kmh
  0 %
  Thu
  10 °
  Fri
  19 °
  Sat
  22 °
  Sun
  15 °
  Mon
  9 °
  spot_imgspot_img