(ВИДЕО) Премиерот и министерот повторно со камери на пазарење, овојпат купуваа макарони

0
99

Премиерот Димитар Ковачевски и министерот за економија, Крешник Бектеши повторно пазареа со камери. Овојпат заедно со директорот на Државниот пазарен инспекторат, Горан Трајковски посетија супермаркет во населбата Капиштец.

Како што соопштија од Влада, посетата на маркетот е по повод новите, замрзнати цени на тестенините и млечните производи кои од денеска, според владината одлука, треба да бидат пониски за 15, односно 10 проценти.

Видео: МИА