More

  Стоилковски: Учениците не смеат да бидат жртви на неспособната и криминогена власт, треба да им се излезе во пресрет на нивните барања

  Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски одговарајќи на новинарско прашање поврзано со протестот на средношколците и студентите, истакна дека тие не смее да бидат жртва на оваа неспособна власт и затоа треба да им се излезе во пресрет на нивните барања.

  – Сметаме дека мора да се излезе пресрет на барањата на учениците, власта ако ништо не направија досега, напротив само го девастираа образованието, можат барем да им излезат пресрет на барањата учениците за полагање на матурата, рече Стоилковски.

  Тој потенцираше дека се губеа часови, се уште нема учебници, а состојбите се катастрофални во образованието.

  – Учениците не смеат да бидат жртви на неспособната и криминогена власт, нагласи Стоилковски.

  извор: ВМРО ДПМНЕ

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  6.8 ° C
  6.8 °
  6.8 °
  65 %
  1kmh
  0 %
  Thu
  10 °
  Fri
  19 °
  Sat
  22 °
  Sun
  15 °
  Mon
  9 °
  spot_imgspot_img