More

  (ВИДЕО) Жесток конфликт во центарот на Загреб, возачи се тепаат и рикаат среде пат

  На Редит е објавена снимка од центарот на Загреб, поточно од улицата Антун Бауера. Тројца мажи се судрија таму поради сообраќајни спорови.

   

  Од снимката не може да се каже кој е во право, а кој не во однос на сообраќајните правила. Од контекстот може да се заклучи дека возачот на Мерцедес се обидел да се прилагоди, но возачот на Ауди не му дозволил.

  Тие излегле од автомобилот и си викале, малку се туркале, а во еден момент еден од тројцата мажи го отворил багажникот како овој гест да претставува некаква закана. Неговата мотивација за отворање на багажникот во моментот на расправијата е нејасна, со оглед на тоа што тој не извадил ништо од тоа.

   

   

  Seljakluk u Ul. Antuna Bauera, ZG
  byu/Penguin655 incroatia

  
  
  telegraf.hr
  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  28 °
  Fri
  28 °
  Sat
  29 °
  Sun
  28 °
  Mon
  27 °
  spot_imgspot_img