More

  Силна ексклозија во Србија – Експлодирала машина во фабрика за ракетно гориво

  Утрово околу шест часот во комплексот на компанијата „ЕДеПро“, во Лештане, дошло до експлозија на работната машина за производство на ракетно гориво.

  Според првичните информации, во експлозијата нема повредени или жртви, соопшти МВР на Србија.

  Сите служби за итна помош се на терен и ќе следи понатамошна работа.

  Полицијата превентивно ги затвори сите приоди кон фабриката, од излезот од автопатот Бубањ поток во правец на Лештане и од Лештане кон Бубањ поток.

  Пожарникарите веднаш интервенирале и утврдиле дека машината за производство на ракетно гориво експлодирала бидејќи се прегреала, пренесуваат медиумите.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  28 °
  Fri
  28 °
  Sat
  29 °
  Sun
  28 °
  Mon
  27 °
  spot_imgspot_img