More

  Левица повторно со поддршка на протестот за Онкологија

  Денеска народот повторно и во континуитет го изразува своето незадоволство од грозоморниот случај на онкологија и бара праведна разрешница која ќе обезбеди чувство на сигурност во здравствениот систем за сите сегашни пациенти и правичност за криминалот кој остави невини животи да згаснат.
  Со овие граѓанските протести јасно е дека неопходно е обединување на народот во заеднички стисок кој ќе се спротистави на неправедниот политички, здравствен и економски систем. Досега институциите остануваат неми, како што и досега земаа учество во овозможувањето на беснеењето на криминалот и корупцијата.
  #Левица продолжува со поддршка на легитимните механизми на граѓаните за изразување на нивните барања до конечна разврска и победа на вољата на народот, пишуваат од Левица.
  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  28 °
  Fri
  28 °
  Sat
  29 °
  Sun
  28 °
  Mon
  27 °
  spot_imgspot_img