More

  (ВИДЕО) Големо невреме во Шпанија проследено со град

  Силно невреме и град каков што не се памети предизвика огромни штети во југоисточниот дел на Шпанија. Уништени се лозови и маслинови насади, речиси целиот зеленчук, а некои фарми го загубија и целиот овогодишен род. Големото количество на град кој падна целосно ги побеле автопатиштата, предизвикувајќи сериозни проблеми во сообраќајот.

  https://twitter.com/i/status/1703455698418360465
  https://twitter.com/i/status/1703845501995491420
  slobodenpecat.mk
  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  28 °
  Fri
  28 °
  Sat
  29 °
  Sun
  28 °
  Mon
  27 °
  spot_imgspot_img