More

  Учебници нема доволно, учениците учат од мобилни телефони

  Учебници нема доволно, учениците учат од мобилни телефони
  Директори на училиштата велат дека освен за шесто одделение, нема добар дел од учебниците и за останатите одделенија. Учениците преку мобилните телефони или лаптопи учат песни, читаат текстови, решаваат задачи.
  VOA
  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  28 °
  Fri
  28 °
  Sat
  29 °
  Sun
  28 °
  Mon
  27 °
  spot_imgspot_img