More

  Автобус излета од патниот правец Будва-Цетиње, загинаа три лица

  Најмалку три лица загинаа, додека повеќе лица се повредени во тешката автобуска несреќа што се случи на патот Цетиње – Будва во Црна Гора. Автобусот излетал од патот на релација Обзовица – Брајиќ, пренесуваат црногорските медиуми.

  На терен се шест возила на брза помош и припадници на специјалните полициски единици.

  Од Службата за заштита и спасување во Будва за Вијести велат дека испратиле три возила со пожарникари, бидејќи има многу повредени.

  На екипите на бразата помош, лекарите и медицинскиот персонал на Клиничкиот центар, како и на болницата во Цетиње, им е дадена препорака сите екипи да бидат подготвени да ги примат повредените.

  „На магистралниот пат Цетиње – Будва се случила сообраќајна незгода, при што автобусот „Паповиќ“ слетал од коловозот. На лице место се сите расположливи единици на Полициската управа, итната медицинска помош и Управата за вонредни состојби“, соопштија од црногорската полиција.

  plusinfo.mk

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  28 °
  Fri
  28 °
  Sat
  29 °
  Sun
  28 °
  Mon
  27 °
  spot_imgspot_img