More

  МОН: Реформата ќе продолжи, а ниту еден наставник нема да остане без работа

  Реформата на основното образование ќе продолжи согласно предвидената динамика, затоа што ги дава очекуваните ефекти, соопштија денеска од Министерството за образование по средбата со претставниците на Синдикатот за образование, наука и култура кои се дел од наставничката фела од областа на географијата и засегнати од третата фаза од спроведувањето на реформата за основно образование.

  „Предизвици постојат и тие се надминуваат преку заеднички пристап, а во меѓувреме секоја добронамерна сугестија која би можела да го олесни спроведувањето и да ја подигне нејзината ефикасност и ефективност, е добредојдена“, соопштија од МОН.

   

   

  slobodnaevropa.mk

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  28 °
  Fri
  28 °
  Sat
  29 °
  Sun
  28 °
  Mon
  27 °
  spot_imgspot_img