More

  Тригодишно дете претепано од воспитувачка во село Фуше

  Тригодишно дете било претепано од страна на три воспитувачки во државна градинка во селото Фуше, Косово, Како што пренесува „Алсат“, тепањето заедно со фотографии и снимка од настанот го објавија членовите на семејството.

  Почитувани медиуми и родители! Сакам да споделам со вас нешто страшно што штотуку се случи во Фуше, Косово. Во државните јасли брутално беше претепан мојот внук Лиси, на само 3 години. Погледнете ги снимките од камерите, каде јасно се гледа дека го тепаат и го влечат, па го праќаат во просторија без камери и безмилосно го тепаат тројцата наставници од ова училиште. Мојот внук претрпе тешка психолошка траума и веќе не може да спие, многу е вознемирен. Барам правосудните органи да си ја завршат работата. Ова нека биде последен случај на насилство врз деца. За ваквите насилни жени нема место во образованието, пишува Фатос Геци.

   

   

   

  republika.mk

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  28 °
  Fri
  28 °
  Sat
  29 °
  Sun
  28 °
  Mon
  27 °
  spot_imgspot_img