More

  ТВ 24: Лога најавил оставка поради законот за амнестија

  Министерот за правда Кренар Лога најавил оставка откако и денеска на Влада не му бил прифатен законот за амнестија со кој се растеретуваат затворите, велат за ТВ 24 извори од Влада.

  Според истите извори Лога ја напуштил седницата со која раководел вицепремиерот Артан Груби веднаш. Од Влада велат дека дебата за законот имало, но бил вратен на доработка.

  извор: ТВ 24

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  28 °
  Fri
  28 °
  Sat
  29 °
  Sun
  28 °
  Mon
  27 °
  spot_imgspot_img