Кинези се истепале среде бел ден во Скопје

0
108

На 20.09.2023 во 23.00 часот во Полициската станица Центар, Х.Ј.(48) од Кина, со престој во Скопје, пријавил дека околу 15.00 часот во угостителски објект на подрачјето на Центар, по претходно недоразбирање, бил физички нападнат од Л.Х., исто така, кинески државјанин.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.