(ВИДЕО) Ибрахимовиќ повторно гостин на престижниот фестивал Санремо во Италија

0
54

Славниот шведски фудбалер, Златан Ибрахимовиќ повторно беше гостин на престижниот фестивал Санремо во Италија.

Ибрахимовиќ се појави со цел и да ја промовира Евровизија која ќе се одржи во неговата земја. Познатиот фудбалер на сцената излезе со песна од Лепа Брена.