Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа стартуваше со победа во Сплит

0
39

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа со победа успешно го стартуваше турнирот во Сплит., против  Настасија Шунк од Германија. Нашата Лина против 611. тенисерка на ВТА листата славеше со 6:2 и 6:3 по сетови

Во следното коло противничка на Лина ќе биде Вероника Ерјавец од Словенија која е петта носителка на турнирот.