Шеваљ Муареми кој се бараше со меѓународна потерница, приведен во Дубаи

0
68

Шеваљ Муареми, лицето од Грчец кое се бараше со меѓународна потерница, е уапсен во Дубаи, неофицијално дознава ТВ21.

За него на 4. март беше распишана меѓународна потерница. Муареми е осомничен како предводник на групата од Грчец која убивала и пренесувала дрога, а беше откриена преку акција потпомогната и од меѓународните истражни институции.

извор: ТВ21.