Автобус полн со деца се запали кај Врњачка Бања!

0
82

Недалеку од Врњачка Бања се случи грозоморен инцидент кој го снимија камерите.

На социјалните мрежи се појави видео од запален автобус, се работи за автобус полн со деца, кои се враќале од екскурзија од Копаоник, а инцидентот се случил на 12 километри пред Врњачка Бања.

Станува збор за автобус кој превезувал деца, а се уште нема информации за повредени.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Beograd Info (@beograd_info)