(ВИДЕО) Необичен инцидент во Хрватска – Не сакал да плати карта за траект, па висел на рампата

0
52

Необичен инцидент се случил вчера на хрватското приморје, а видеото се шири на социјалните мрежи.

Маж висел на рампата на траектот „Петар Хекторовиќ“ кој излегувал од пристаништето. Бил облечен подготвен за на плажа, дури имал и крпа преку рамо. Според компанијата која е сопственик на траектот, човекот немал билет, пренесува курир.рс.

„Станува збор за патник кој без билет се обидел да се качи на траектот на поаѓање на траектот од пристаништето. Откако бил информиран за патникот на рампата, екипажот брзо интервенирал за да спречи развој на уште поопасна ситуација. за патникот“, соопштија од компанијата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ratko Radišić (@ratkoradisic)