More

  Страшна трагедија во Белград, возач на “пунто” се удрил во камион а потоа се самоубил со пукање

  Утрово во Белград се случи страшна трагедија. На потегот меѓу обиколницата и тунелот кај Ресник се судриле патнички автомобил и камион со бугарски регистарски таблички.

  Очевидец кој случајно се нашол на лице место, за Курир.рс вели дека возачот на пунтото, прво удрил во камионот, а потоа излегол од возилото и се самоубил со истрел од пиштол.

  По излегувањето на терен, екипа на Брза помош констатирала дека едно лице починало. Се работи за маж на околу 50 години. Како што неофицијално дознава РТС, најверојатно се работи за самоубиство.

  На местото на настанот веднаш пристигнале полициски патроли, а во тек е истрага по што треба да се знаат деталите за оваа страшна трагедија.

  Имено, Брзата помош констатирала смрт на 50-годишен маж, кој според неофицијални информации се самоубил по сообраќајна несреќа кај Ресник. Несреќата се случила меѓу тунелот Стражевица и кружниот тек кон Ресник, при што се судриле автомобил и камион. Сообраќајот во двата правци е во прекин.

  извор/фото: агенции

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  3.6kmh
  0 %
  Wed
  28 °
  Thu
  28 °
  Fri
  29 °
  Sat
  29 °
  Sun
  29 °
  spot_imgspot_img